Blog

Geri Gönderme Merkezi Avukatı

Geri Gönderme Merkezi Avukatı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Merkezin amacı, göçmenlerin yasal olmayan girişleri ve yerlerinden çıkarmalarının yönetilmesidir. Merkez, göçmenlerin güvenli ve insani koşullarda, uluslararası hukuk ve uygulamalar çerçevesinde, mevcut koşullara ve özel durumlara uygun olarak zorunlu geri gönderme işlemlerinin yürütülmesini sağlamaktadır.

Geri gönderme işlemleri, bireylerin uluslararası hukuk çerçevesinde haklarının çok iyi anlaşılmasının yanı sıra, göçmen koruma ve insani yardım kuruluşları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir. Merkezin faaliyetleri, kamu düzenini sağlamak, toplumsal ve ekonomik istikrarı korumak ve göçmenlerin haklarını korumak amacıyla yürütülmektedir.

Geri Gönderme Merkezinde Verilen Sınır dışı Karına İtiraz

Sınır dışı kararına itiraz etmek isteyenler İdare Mahkemesine Yabancılar Hukuku avukatı aracılığıyla dava açılması gereklidir.

Başvuru için gerekli belgeler, sınır dışı kararının nedeni Geri Gönderme Merkezi‘ne gönderilen yabancı uyruklu kişinin iletişim bilgileri, kişinin ülkesinin vatandaşı olup olmadığını göstermek için gerekli belgeler ve başvuru sahibinin özgeçmişi olmalıdır.

Bu belgeler, başvuru sahibinin vatandaşı olduğunu kanıtlamak ve sınır dışı kararının yanlış olduğunu ispat etmek için kullanılacaktır. İdare mahkemesine sınır dışı kararı ile başvuru yapıldığında sınır dışı işlemi dava süresinde karar verilene kadar durmaktadır. Sınır Dışı kararına itiraz davasında hakimler başvuruyu karşılayacak kanıtları değerlendireceklerdir. Dava kazanılırsa sınır dışı kararı iptal edilecek.

Yabancılar Hukuku Avukatı

Yabancıların Türkiye de bulunan veya bulunmak isteyen kişilerin haklarını korumaya yardımcı olan avukatlardır. Yabancılar hukuku avukatları, vatandaşlık başvuruları, çalışma izinleri, kısa dönemli ikamet başvuruları ve diğer yabancılarla ilgili hukuki işlemler için yetkilidir.

Yabancı hukuku alanında bir avukat olarak, bu alanda mevcut olan hukuki tüm yasalara hakim olmalısınız. Ayrıca, yabancılar hukuku konularında düzenlenmiş hukuki kararlara ve kurallara da hakim olmalısınız. Yabancılar hukuku avukatları, yabancıların haklarını korumak için çeşitli hukuksal hizmetler sunarlar.

Bu hizmetler arasında, vatandaşlık konularında karar verme, çalışma izinleri için başvurular, hapis cezalarının giderilmesi , sulh cezaya itiraz , sınır güvenliği konularında danışmanlık ve daha birçok hizmet bulunmaktadır. Ayrıca, yabancılar hukuku alanında deneyimli avukatlar, göçmen haklarının korunması konusunda kamuya yardımcı olabilir.

Sınır dışı Kararına İtiraz

Sınır dışı kararına itiraz etmek istiyorsanız, öncelikle kararın detaylarını incelemelisiniz. Kararınızın nedeni ve çözümünün ne olduğunu anlamanız gerekebilir. Kararınızda belirtilen ülkeye giriş ve çıkış tarihleri gibi tüm detayları da inceleyin. Daha sonra, kararınızın temelinde yatan sebep hakkında bir araştırma yaparak diğer seçeneklerinizi değerlendirmeniz gerekebilir. Bu konuda yetkili bir avukata danışarak sınır dışı kararınızın geçerliliğini değerlendirmesi ve size yardımcı olması sağlanabilir.

İtiraz dilekçenizi yazarken, kararınızın nedeni olarak belirtilen sebebin geçersiz olduğunu veya kararının diğer seçenekleri değerlendirilmeden verildiğini kanıtlamaya çalışın. Ayrıca, kararlarınızın çözümünün diğer seçenekleri değerlendirmekten geçtiğini de kanıtlamaya çalışın. Son olarak, sınır dışı kararınızın geçersiz olduğunu veya ortadan kaldırılması gerektiğini kanıtlamaya çalışın.

Yada hiç uğraşmayın konusunda uzman yabancılar hukuku avukatı ile çalışın sizin yerinize sürece akif olup yabancılar hukuku mevzuatlarına göre dava sürecinizi takip edip sizi dönülmez yollara girmeden maddi manevi kazançlı çıkarsın.

Geri Gönderme Merkezi Avukatı

Konusunda tecrübeli yabancılar hukuku avukatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu